Lubicie włoskie kino? Dobrze się składa, bowiem całkiem niedawno na ekrany kin weszła świeżutka włoska produkcja
Kultura włoska, Nauka włoskiego, Słownictwo włoskie

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Lubicie włoskie kino? Dobrze się składa, bowiem całkiem niedawno na ekrany kin weszła świeżutka włoska produkcja

Lubicie włoskie kino? Dobrze się składa, bowiem całkiem niedawno na ekrany kin weszła świeżutka włoska produkcja Perfetti sconosciuti. W polskim tłumaczeniu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.

Reżyserem filmu jest Paolo Genovese, a w rolach głównych można podziwiać: Giuseppe Battiston, Annę Foglietta, Edoardo Leo, Marco Giallini, Benedetta Porcaroli, Valerio Mastandrea, Alba Rohrwacher, Kasię Smutniak.

Fabuła jest prosta, Eva i Rocco zapraszają na kolację swoich przyjaciół: Cosimo z Biancą, Lele i Carlottę oraz Pepe.  Gospodarze przechodzą obecnie kryzys, sytuację między nimi zaogniają kłótnie z dorastającą córką. Druga, obecna na kolacji para, jest natomiast świeżo zaręczona. Trzecia ma także własne problemy, podczas gdy ostatni gość jest po rozwodzie i nie może znaleźć ani pracy, ani  stworzyć stałego związku.

Podczas kolacji Eva proponuje gościom zabawę, która będzie polegała na dzieleniu się z resztą przybyłych treścią sms-ów i e-maili,  które dostaną podczas wspólnie spędzanego wieczoru. W ten sposób wszystkie sekrety i rozmowy ujrzą światło dzienne. Jaki będzie finał? O tym ciiii…zobaczcie sami.

Podczas pierwszego tygodnia projekcji film zarobił 3.325.953 euro! A i krytycy wyrazili o nim bardzo pozytywne opinie. Jeżeli nie przemawiają do Was te dwa argumenty to na pewno warto zobaczyć film, aby zobaczyć grę przepięknej Kasi Smutniak.

Miłego oglądania:)

Brak ocen.

Jak bardzo podoba Ci się artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *