Czternaście lat temu, na ekranach pojawił się film, który ciężko zapomnieć...
Kultura włoska, Nauka włoskiego

Pod słońcem Toskanii – Sotto il sole della Toscana

Czternaście lat temu, na ekranach pojawił się film, który ciężko zapomnieć…

Czternaście lat temu, na ekranach pojawił się film, który ciężko zapomnieć. Przynajmniej raz w roku trzeba do niego wrócić, najlepiej teraz, gdy tak łatwo o gorszy nastrój. “Pod słońcem Toskanii”  – bo o nim mowa, to uroczy, optymistyczny, radosny film …o życiu.

Czternaście lat temu, na ekranach pojawił się film, który ciężko zapomnieć...

Opowiada historię Franczeski, amerykańskiej pisarki (una scrittrice americana), która znalazła się w nieciekawej sytuacji osobistej. Niedawny rozwód (un divorziodał się jej we znaki. Oprócz męża straciła również dom. Na pocieszenie dostała od najdroższej przyjaciółki bilet lotniczy (un biglietto aereo) do Toskanii. Początkowo wahała się, w ostateczności zdecydowała się na oderwanie od rzeczywistości i lot do Włoch. Ale to nie wszystko! Jej słoneczna historia zaczyna się wraz z chwilą, gdy pod wpływem impulsu kupiła starą i zaniedbaną willę “Bramasole” w miejscowości pod Cortoną.

Czternaście lat temu, na ekranach pojawił się film, który ciężko zapomnieć...

Ponieważ dom czasy świetności miał dawno za sobą, koniecznością był remont. W przywracaniu mu dawnego blasku bezcenna okazała się trójka polskich robotników. Tak oto trzech emigrantów i Franczeskę zaczyna łączyć przyjaźń, którą bez wątpienia umacniają kulinarne eksperymenty z włoską kuchnią.

W całej fabule nie może zabraknąć wątku miłosnego i przystojnego Włocha. A wszystko uzupełnia iście bajkowa sceneria, piękne krajobrazy i niezwykła atmosfera całego filmu.

113 minut później będziecie z całą pewnością chcieli odwiedzić  Toskanię i pokąpać się w promieniach włoskiego słońca.

Czternaście lat temu, na ekranach pojawił się film, który ciężko zapomnieć...

Krótki opis po włosku i błyskawiczny zwiastun.

La vita di Frances Mayes, scrittrice di San Francisco da poco divorziata, è sull’orlo di una svolta tanto inattesa quanto desiderata.

L’amica Patti, sperando di scuotere Frances dallo stato di apatia e depressione in cui è piombata in seguito alla separazione dal marito, le offre in regalo un viaggio di dieci giorni in Toscana.

E qui, sotto il sole di Toscana, accade l’imprevedibile: con una decisione del tutto impulsiva Frances acquista una villa abbandonata e fatiscente, ignara del fatto che questo gesto la catapulterà in una vita completamente nuova.

To co? już wiecie co robicie dzisiaj wieczorem?

Brak ocen.

Jak bardzo podoba Ci się artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *