czyli poszukujemy gwiazd światowego formatu we Włoszech
Podróże do Włoch

Włochy dla VIP

czyli poszukujemy gwiazd światowego formatu we Włoszech

Za co kochamy Włochy? Na pewno za pizzę, za słońce, za makaron. To także miejsce idealne, aby spędzić tam wakacje, co ciekawe nie tylko my – śmiertelnicy, upodobaliśmy sobie ten kierunek na mapie. Gwiazdy światowego formatu także skierowały się tłumnie do słonecznej Italii. Kraj ten został pokrojony jak tort i każdy VIP wziął sobie kawałek.

Jezioro Como – Lago di Como

czyli poszukujemy gwiazd światowego formatu we Włoszech

George Clooney stracił głowę dla jeziora Como, kupując  willę w tej okolicy. Jeżeli będziecie przypadkiem we Włoszech blisko Villa Oleandra i Villa Margherita nie zapomnijcie aparatu fotograficznego i czegoś do pisania (jeżeli jesteście łowcami autografów oczywiście). Młodsze pokolenie może czyhać pod domem Roberta Pattinsona, które swój mały domeczek, w tej okolicy, kupił za jedynie 5 milionów euro.

Veneto
Jeżeli chcesz spotkać Leonardo di Caprio, masz szansę w Veronie. Brad Pitt i Angelina Jolie też pokochali Włochy, a zwłaszcza Valpolicella, chociaż siebie kochać przestali… To nie koniec gwiazd! Eltona Johna możecie spotkać w Wenecji.

czyli poszukujemy gwiazd światowego formatu we Włoszech

Toskania


Sting jest prawdopodobnie jedną z pierwszych gwiazd zagranicznych, która kupiła dom we Włoszech, a dokładnie pałacyk di Figline Valdarno. Posiadłość jest z XVI wieku i znajduje się zaledwie 45 minut od Florencji, region Chianti.

czyli poszukujemy gwiazd światowego formatu we Włoszech

Lacjum

Will Smith wybrał z kolei posiadłość w Sermoneta, w prowincji Lacjum, pomiędzy gajami oliwnymi, z widokiem na zamek Caetani. Zaś Orlando Bloom osiedlił się na północy Rzymu, po tym  jak spędził w tej części Włoch wakacje.

Umbria
Colin Firth wraz z małżonką spędza wakacje w Umbrii, para osobiście dogląda swojej posiadłości. Zbierają oliwki i wyrabiają z nich ekologiczną oliwę, którą obdarowują rodzinę i przyjaciół. Umbrię upodobał sobie także George Lucas, ojciec Gwiezdnych Wojen. Lucas zakupił i całkowicie odnowił klasztor z XVI wieku w Passignano sul Trasimeno, płacąc za to około 6 milinów euro. Posiadłość zajmuje 800 metrów kwadratowych. Reżyser często gości w swoich włoskim raju inne gwiazdy światowego formatu, m. in. Stevena Spielberga, Roberta De Niro.

Basilicata

Francis Ford Coppola także zdecydował się stać się właścicielem włoskiej rezydencji, w Bernalda, w prowincji Matera. To stąd właśnie wyemigrował jego dziadek, w poszukiwaniu wielkiej fortuny.  Coppola kupił pałac Margerita, jeden z piękniejszych w kraju.  Rezydencja została przekształcona w luksusowy hotel.

czyli poszukujemy gwiazd światowego formatu we Włoszech

Puglia

Region Puglia także nie został pominięty przez VIP-ów. I tak, Meryl Streep ma swoją posiadłość w Tricase, w sercu parku, blisko Santa Maria di Leuca i Bosco di Tricase. Jednak jedną z pierwszych mieszkanek regionu była Helen Mirren, aktorka, wraz z mężem, wybrała wieś Triggiano, odrestaurowując pięćsetletnie gospodarstwo.  Gerard Deparediu wybrał z kolei historyczne centrum pięknej Lecci, jednak jego głośny styl bycia prowokował liczne kłótnie z sąsiadami.

Brak ocen.

Jak bardzo podoba Ci się artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *